logo violet

METODAS

5 PRINCIPAI

Mikao Usui, tam, kad geriau sektusi gyvenime ir praktikuojant Reiki, rekomendavo laikytis 5 principų:

  1. Nuo šios dienos esu be pykčio.
  2. Nuo šios dienos esu ramus – be įtampos.
  3. Esu be melo, sąžiningai uždirbu pragyvenimui.
  4. Esu mylintis, atleidžiantis ir malonus visiems.
  5. Jaučiu dėkingumą gyvenimui už viską.
metodas

Energetinė sistema

Mūsų fizinį kūną formuoja ir organizmo funkcijas palaiko pagal tam tikrą karminį brėžinį sudėtinga energetinė sistema, labai jautri ir priklausanti nuo aplinkos, aplinkinių, mūsų pačių idėjų, minčių, požiūrio į tam tikras gyvenimo sritis, siekių ir svajonių, nuo jausmų ir emocijų buvo nežinoma.

Visada kažkokią energiją spinduliuojame iš savęs. Įvairios nuotaikos, skirtingi tikslai, skirtingos vibracijos. Vieni šiuo laikotarpiu tobulėjantys, pilni optimizmo, geranoriškumo, noro padėti, pasidalinti. Kiti šiuo laikotarpiu degraduojantys, pilni susierzinimo, nusivylimo, pesimizmo, noro pakenkti. Gerai būtų atsiminti, kad egzistuoja dėsnis – viskas, kas sklinda iš vidaus, pasidaugina ir mums sugrįžta atgalios iš aplinkos, iš kitų žmonių. Dar viena kategorija žmonių šiuo laikotarpiu užsistovėję vietoje – nei pirmyn, nei atgal, nerįžtingi, bijo imtis veiksmų, bijo nesėkmių, mano, kad gali nepasisekti. Gyvenimas duotas veiksmui, vidiniam dvasiniam arba išoriniam materialiam judėjimui, veiklai. Gerai būtų atsiminti, kad užsibuvus nerįžtingumo būsenoje gauname problemą, nepageidautiną situaciją ar ligą, kuri turėtų mus išjudinti.

Žmogaus organizme, tiksliau energetinėje sistemoje generuojamos tam tikros vibracijos. Tad galime sakyti, kad žmogus turi vieną ir tą pačią energiją, tik skirtingai išreikštą (skirtingais dažniais-vibracijomis) skirtingose organizmo vietose. Kai kur daugiau, kai kur mažiau. Daugiau susikaupia vienoje vietoje, vibracijos skatina seksualumą, kitoje – meilę, geranoriškumą, dar kitoje – jėgą, stiprybę, dar kitoje – išmintį. Taip turime visą pluoštą vibracijų, sklindačių nuo mūsų per atstumą į visas puses ir pasireiškiančiu didesniu ar mažesniu švytėjimu, formuojančiu energetinį lauką – aurą.

Energija kaip elektra

Galime prisiminti elektros energiją. Elektrinėje aukštos įtampos, į namus ateinanti 220 V, automobiliuose 12 V, mobiliam telefonui įkrauti reikia 5-8 V, elektroniniam laikrodžiui – 3V.

Ta pati elektra, tik skirtinga išraiška, skirtingos vibracijos arba dažniai, stiprumas. Taip pat ir eterio bangomis (t.y. vibracijomis eteriniame sluoksnyje) sklindančias tv ir radijo transliacijas, mobilių telefonų ir radijo stotelių dažniais sklindančius pokalbius galima analizuoti, kaip tos pačios energijos tik subtilias nematomas, mažiau juntamas vibracijas.

Ir aplinkoje ta pati energija, tik skirtingos paskirties, skirtingomis vibracijomis arba dažniais išreikšta. Aukštesnių vibracijų – subtiliasnės kokybės, sveikatą teikiančią, per viską pratekančią, viską kas gyva palaikančią energiją žmonės pažinojo jau senai. Egiptiečiai ją vadino – Ka, kiniečiai – Ci, krikščionys – Šventa Dvasia, indusai – Prana, dabar populiari Reiki ir t.t. Ta pati energija, skirtingi pavadinimai, bet skirtinga ir paskirtis, kitokios vibracijos-dažniai, stiprumas.

Prana – paskirtis palaikyti viską, kas sukurta, kas mus supa. Tai aplinkos energija, kurią automatiškai turėtų įsisavinti mūsų organizmas. Tik dėka jos vyksta procesai viduje. Jei visą reikiamą energiją gautume iš maisto ir gėrimo, galiotų dėsnis: „kuo daugiau suvalgau, tuo geriau, tuo energingesnis jaučiuosi”.

Neuronai, nerviniai impulsai – kaip manote, čia apie ką? Jei energijos mažai, daug įtampos, nepasitenkinimo ar tiesiog vandens trūksta viduje, organų ryšys su centrine nervų sistema silpnėja, sutrinka savireguliacija, formuojasi ligos. Dar organizmas turi savybę likutinę energiją (jei tokios iš vis atsiranda) akumuliuoti tam tikrose vietose ir prireikus panaudoti ekstremaliose situacijose (įtampos, stresai, pervargimai, peršalimai…).

Be galo daug, be galo mažų dalelyčių, kaip apibūdino Praną Koichi Tochei-japonų profesorius, Morihei Uesibos (Ai ki do pradininko) mokinys. Tam, kad išmokti naudoti, reikalingi kvėpavimo, bioenergetiniai, jogos pratimai. Šiais laikais vis daugiau žmonių tai praktikuoja ir todėl visi lengviau praną įsisavinti ir panaudoti. Poveikis – palaikyti ir stiprinti.

metodas reiki
energija kaip elektra

Energijos panaudojimas

Kaip panaudoti? Egzistuoja dėsnis – paskui mūsų mintį seka ir energija. Kreipiame mintis į gerus dalykus, juos energizuodami pritraukiame į savo gyvenimą. Kreipiame arba nevaldydami savęs koncentruojamės į blogus, atitinkamai… Vadinasi, reikalinga stipri mintis ir sąmoningumas.

Reiki ir kitos subtilios gydančios energijos nėra būdingos mūsų kasdieniai aplinkai. Kad jas panaudoti, reikėdavo įdėti daug laiko, pasiaukojimo, nuoširdumo ir pastangų dvasinėse ar (ir) religinėse praktikose. Šiais laikais vis daugiau žmonių nuoširdžiai gilinasi, studijuoja ir todėl vis lengviau Jas įsisavinti ir panaudoti. Poveikis – gydyti ir harmonizuoti.

Energiją spinduliuoja Saulė, Mėnulis, Žemė. Kartais kalbama apie mėnulio (o iš tiesų skleidžiamos energijos) įtaką žmogui. Apie tokius sukeltus reiškinius, kaip lunatikavimas ar tiesiog galvos skausmai per pilnatį. Kartais kalbama apie saulės (o iš tiesų skleidžiamos energijos) įtaką nuotaikai (daugiau saulės, daugiau energijos pas mus viduje, tai atsiliepia savijautai, taip pat geriau virškina). Žemės geopatogeninių zonų skleidžiamos energijos, įvairių energetinių anomalijų veikiančių mūsų savijautą ir sveikatą. Su žemės energija susiję patarimai kur dėti galvą miegant (žemės energijos srautai iš šiaurės į pietus ir iš vakarų į rytus) – gal taip pat girdėta. Planetų įtaką žmogui, o iš tiesų planetų skleidžiamos energijos įtaką studijuoja ir aiškina astrologija. Planetų energijos ryšį su vidaus organais, aiškina kiniečių DAO. Apie per daiktus pratekančios, patalpose esančios ir cirkuliuojančios energijos įtaką aiškina fengšui.

Toliau reikėtų pasakyti, kad planetoje esančios energijos nuo seno, pagal Vedas (senoviniai šventraščiai) skirstomos į tris kokybines išraiškas. Aistra, neišmanymas ir dorybė. Tam tikros vibracijos paskatina žmogų aistrai (reklamos ir filmų kūrėjai, estrados atlikėjai tuo naudojasi), tam tikros – neišmanymui (kvaišalų gamybos pramonė naudojasi), tam tikros – dorybei (religijos atstovai, dvasiniai mokytojai, guru tai naudoja). Žmogus turi galių savo būseną, savijautą, dvasingumo lygį, t.y. energijų kokybių visumą projektuoti į aplinką, įkvėpti, perduoti, pasidalinti su kitais. Ką visuomet ir daro, dažniau nesąmoningai arba su ketinimu išnaudoti kitus nesuvokdamas priežasties ir pasekmės dėsnio, sakančio, kad kiekvienas veiksmas iššaukia atoveiksmį (kaip šauksi, taip atsilieps), kad viskam yra priežastis ir nieko nebūna šeip sau, atsitiktinai (mūsų minčių kryptis ir turimų energijų kokybė viską formuoja).

Visą paros laiką, žmones ir jų ketinimus, darbus, maisto produktus galima priskirti vienai iš šių kokybių. Iš Vedų raštų ir iš gyvenimo pastebėjimų žinomas dėsnis, kad aistra veda į neišmanymą, neišmanymas į kvailybę ir nepagrįstas iliuzijas, dorybė padeda išlaviruoti tarp pirmų dviejų ir veda į išsilaisvinimą iš vergavimo, priklausomybių, sureikšminimų ir susireikšminimų, puikybės.

Supaprastintai energijas galima suskirstyti į grubias (Žemės energija, elektra, alkoholio koncentruota energija) ir subtiliasnes (altruizmo, maldos, mantrų, meditacijų generuojamą, nesavanaudiškos meilės skleidžiamą). Taip galima sudaryti gradaciją nuo 1 iki 100 pagal kokybines išraiškas. Tada mūsų kasdieniai darbai ir rūpesčiai atitiktų Žemės energijos kokybės vibracijų lygį – 10 vnt. Taip pat ir mes patys. Nedaug, tiesa? Kada mes maldos namuose, meditacijoje ar kartojame mantrą kokybinė išraiška auga. Jei mūsų praktika nuoširdi, atliekama susikaupus, pajaučiame pakylėtą būseną, sugrįžta ramybė daugiau harmonijos ir pusiausvyros, puiki nuotaika po to. Taip pasikeičia vibracijos, dingsta įtampos, sumažėja užterštumas…